SportoweFakty.pl
Sportowe transmisje online




67. Zlata Prilba w Pardubicach, niedziela - godz. 12:30

Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund (w przypadku problemów z odświeżaniem prosimy wcisnąć CTRL+F5)

Eliminacje

Grupa I
1. Timo Lahti (Finlandia) - 10 (5,5,-)
2. Zdenek Holub (Czechy) - 8 (3,3,5)
3. Rohan Tungate (Australia) - 7 (2,3,4)
----------
4. Kevin Woelbert (Niemcy) - 7 (4,2,3)
5. Norbert Magosi (Węgry) - 3 (w,1,2)
6. Ziga Kovacic (Słowenia) - 2 (1,0,1)

Bieg po biegu:
1. Lahti, Woelbert, Holub, Tungate, Kovacic, Magosi (w/u)
2. Lahti, Holub, Tungate, Woelbert, Magosi, Kovacic
3. Holub, Tungate, Woelbert, Magosi, Kovacic, Petrak

Grupa II
1. Max Fricke (Australia) - 10 (5,4,5)
2. Stanisław Burza (Polska) - 8 (2,5,3)
3. Hynek Stichauer (Czechy) - 6 (4,2,2)
----------
4. Richie Worrall (Wielka Brytania) - 6 (3,3,2)
5. Martin Malek (Czechy) - 2 (1,1,1)
6. Alessandro Milanese (Włochy) - 0 (0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Fricke, Stichauer, Worrall, Burza, Malek, Milanese
2. Burza, Fricke, Worrall, Stichauer, Malek, Milanese
3. Fricke, Stichauer, Burza, Worrall, Malek, Milanese

Grupa III
1. Eduard Krcmar (Czechy) - 10 (5,5,-)
2. Jurica Pavlic (Chorwacja) - 9 (3,4,5)
3. Sam Masters (Australia) - 8 (4,3,4)
----------
4. Ben Barker (Wielka Brytania) - 5 (u,2,3)
5. Nicolas Vicentin (Włochy) - 3 (2,0,1)
6. Denis Stojs (Słowenia) - 2 (1,1,0)

Bieg po biegu:
1. Krcmar, Masters, Pavlic, Vicentin, Stojs, Barker (u)
2. Krcmar, Pavlic, Masters, Barker, Stojs, Vicentin
3. Pavlic, Masters, Barker, J. Holub, Vicentin, Stojs

Grupa IV
1. Fritz Wallner (Austria) - 8 (5,3,3)
2. Jacob Thorssell (Szwecja) - 8 (3,4,4)
3. Andriej Kudriaszow (Rosja) - 7 (2,5,2)
4. Matej Kus (Czechy) - 7 (1,2,5)
5. Tobias Busch (Niemcy) - 4 (4,w,d)
6. Stanisław Mielniczuk (Ukraina) - 2 (0,1,1)

Bieg po biegu:
1. Wallner, Busch, Thorssell, Kudriaszow, Kus, Mielniczuk
2. Kudriaszow, Thorssell, Wallner, Kus, Mielniczuk, Busch (w/u)
3. Kus, Thorssell, Wallner, Kudriaszow, Mielniczuk, Busch (d)

Ćwierćfinały

Grupa I
1. Andreas Jonsson (Szwecja) - 10 (5,5,ns)
2. Martin Smolinski (Niemcy) - 8 (4,4,ns)
3. Peter Kildemand (Dania) - 7 (1,2,5)
----------------------------------
4. Timo Lahti (Finlandia) - 6 (2,1,4)
5. Sam Masters (Australia) - 6 (3,3,3)
6. Stanisław Burza (Polska) - 2 (0,0,2)

Bieg po biegu:
1. Jonsson, Smolinski, Masters, Lahti, Kildemand, Burza
2. Jonsson, Smolinski, Masters, Kildemand, Lahti, Burza
3. Kildemand, Lahti, Masters, Burza, J. Holub

Grupa II
1. Troy Batchelor (Australia) - 9 (5,4,ns)
2. Chris Harris (Wielka Brytania) - 8 (1,5,3)
3. Zdenek Holub (Czechy) - 8 (0,3,5)
----------------------------------
4. Ales Dryml (Czechy) - 8 (4,2,4)
5. Hynek Stichauer (Czechy) - 4 (2,w,2)
6. Fritz Wallner (Austria) - 3 (3,u/-,ns)

Bieg po biegu:
1. Batchelor, Dryml, Wallner, Stichauer, Harris, Z. Holub
2. Harris, Batchelor, Z. Holub, Dryml, Petrak, Stichauer (w)
Stichauer spowodował upadek Wallnera. Na torze pojawiła się karetka. W powtórce Petrak za Austriaka.
3. Z. Holub, Dryml, Harris, Stichauer, Petrak

Grupa III
1. Niels Kristian Iversen (Dania) - 10 (4,5,5)
2. Rohan Tungate (Australia) - 7 (5,3,2)
3. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 7 (3,4,3)
----------------------------------
4. Jacob Thorssell (Szwecja) - 6 (2,0,4)
5. Tomas Suchanek (Czechy) - 4 (0,2,2)
6. Eduard Krcmar (Czechy) - 2 (1,1,0)

Bieg po biegu:
1. Tungate, Iversen, Kasprzak, Thorssell, Krcmar, Suchanek
2. Iversen, Kasprzak, Tungate, Suchanek, Krcmar, Thorssell
3. Iversen, Thorssell, Kasprzak, Tungate, Suchanek, Krcmar

Grupa IV
1. Patryk Dudek (Polska) - 10 (5,5,ns)
2. Jurica Pavlic (Chorwacja) - 8 (4,0,4)
3. Matej Zagar (Słowenia) - 6 (0,1,5)
----------------------------------
4. Max Fricke (Australia) - 6 (1,4,1)
5. Hans Andersen (Dania) - 6 (3,3,3)
6. Andriej Kudriaszow (Rosja) - 4 (2,2,2)

Bieg po biegu:
1. Dudek, Pavlic, Andersen, Kudriaszow, Fricke, Zagar
2. Dudek, Fricke, Andersen, Kudriaszow, Zagar, Pavlic
3. Zagar, Pavlic, Andersen, Kudriaszow, Fricke, Petrak

Półfinały

Grupa I
1. Patryk Dudek (Polska) - 10 (5,5,ns)
2. Andreas Jonsson (Szwecja)- 8 (3,d,5)
3. Matej Zagar (Słowenia) - 8 (4,4,ns)
----------------------------------
4. Peter Kildemand (Dania) - 7 (w,3,4)
5. Rohan Tungate (Australia) - 5 (1,2,3)
6. Chris Harris (Wielka Brytania) - 4 (2,1,2)

Bieg po biegu:
1. Dudek, Zagar, Jonsson, Harris, Tungate, Kildemand (w/u)
2. Dudek, Zagar, Kildemand, Tungate, Harris, Jonsson (d)
3. Jonsson, Kildemand, Tungate, Harris

Grupa II
1. Troy Batchelor (Australia) - 9 (4,1,5)
2. Martin Smolinski (Niemcy) - 8 (1,4,4)
3. Jurica Pavlic (Chorwacja) - 7 (2,5,0)
----------------------------------
4. Niels Kristian Iversen (Dania) - 7 (5,t,2)
5. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 6 (3,3,3)
6. Zdenek Holub (Czechy) - 3 (0,2,1)

Bieg po biegu:
1. Iversen, Batchelor, Kasprzak, Pavlic, Smolinski, Z. Holub
2. Pavlic, Smolinski, Kasprzak, Z. Holub, Batchelor, Iversen (t)
3. Batchelor, Smolinski, Kasprzak, Iversen, Z. Holub, Pavlic

Mały finał:
1. Iversen, Kildemand, Tungate, Harris, Z. Holub, Kasprzak

Finał:
1. Pavlic, Batchelor, Smolinski, Jonsson, Dudek, Zagar (d)
Defekt Dudka na prowadzeniu na ostatnim okrążęniu. Polak dojechał jednak po jeden punkt.


Relacja na podstawie speedwaylive.eu

Żużlowcy w Zlatej Prilbie będą rywalizować w sześcioosobowych grupach (eliminacje, ćwierćfinały i półfinały). Z każdej grupy do dalszej fazy będzie przechodziło po trzech najlepszych zawodników - pod uwagę będą brane dwa najlepsze starty. Półfinały wyłonią uczestników wielkiego finału i finału pocieszenia. Finał odbywa się na dystansie sześciu okrążeń.